تعمیرات مبل مهر

کادو با تعمیر و رویه‏ کوبی!

در طول دوران بچگی تعداد زیادی کادوهای دست ساز درست کرده‏ایم تا به اعضای خانواده‏امان بدهیم. این ایده که شما یک چیز قدیمی را بردارید و به یک چیز جدید تبدیل کنید تا به عنوان کادو به کس دیگری بدهید، ایده عالی‏ای است.

یک کادو عالی کادویی است که همیشه از روی علاقه قلبی باشد. هر کس در هر وضعی کادو گرفتن را دوست دارد؛ خواه کادو کوچک باشد یا بزرگ. قصد کادو دادن است که ارزش زیادی دارد. در طول دوران بچگی تعداد زیادی کادوهای دست ساز درست کرده‏ ایم تا به اعضای خانواده‏امان بدهیم. این ایده که شما یک چیز قدیمی را بردارید و به یک چیز جدید تبدیل کنید تا به عنوان کادو به کس دیگری بدهید، ایده عالی‏ ای است. 

اخیراً این نوعِ جدیدِ کادو دادن به سادگی رایج شده است؛ زیرا فکر بیشتری را به آن اختصاص داده‏ اید. تبدیل یک ظرف سنگی به یک گلدانِ نقاشی شده با دست، متفکرانه و در عین حال خوشایند است. دست سازه ‏های ساده مثل نقش و نگاردار کردن تی‏شرت‏ های قدیمی و مرصع کردن یک کیفِ پولِ بلااستفاده هر دو راه ‏های ساده و مؤثری برای دوباره هدیه دادن آنها به یک دوست یا عضو خانواده است تا خوششان بیاید. نه تنها آنها خوششان می‏ آید بلکه شما هم از درست کردن آنها لذت می‏ برید.

اما مدل‏ های پیچیده‏تری از دوباره هدیه دادن نیز وجود دارد که ساده نیستند اما هنوز هم بسیار مؤثرند؛ به عنوان مثال هدیه دادن مبل.

مبلمان؟ هدیه دادن مبلمان قدیمی؟ بله شما می ‏توانید مبلمان خودتان را نیز هدیه بدهید.

این هدیه عالی است وقتی شما به مهمانی خونه ‏‏نویی دعوت شدید؛ چرا که آن اثاثیه می ‏تواند گران قیمت باشند. دادن چیزی که شما کم استفاده کرده ‏اید هم هوشمندانه و هم از نظر قیمت بهینه می ‏باشد. برای هدیه دادن مبلمان قدیمی روش ‏های مختلفی وجود دارد که هر کس می ‏تواند استفاده کند. ساده ‏ترین آن، مبل سفارشی است؛ زیرا شما می ‏توانید یک قطعه سفارشی از اثاثیه قدیمی خودتان بسازید. این مورد، قوانین دست سازه ‏ها را رعایت نمی ‏کند ولی در نهایت همچنان ایده خودتان است و دست سازه محسوب می‏ شود. مورد بعدی این فهرست، رویه‏ کوبی مبل است.

رویه‏ کوبی می ‏تواند یک مبل پاره و فرسوده را تبدیل به چیزی تازه و جدید بکند. این می‏ تواند مثل خرید یک قاب جدید برای گوشی خودتان باشد. هنوز هم همان گوشی است، اما شما یک قاب جدید و نو به آن اختصاص داده ‏اید که بهتر به نظر می ‏آید و حس بهتری به شما می‏ دهد.

ساخت و تعمیرات مبلمان لزوماً فقط برای مبل نیست. شما می‏ توانید تقریباً همه چیزهایی که دارید، از تخته بالای تخت‏خواب گرفته تا صندلی و هر چیزی مثل این ها را رنگ کاری مجدد و رویه‏ کوبی کنید.

برای ماهر شدن شما می ‏توانید از اثاثیه استفاده شده و قدیمیِ خود استفاده کنید. شما می ‏توانید یک میز را به دو عدد پاتختی شیک یا یک میز عسلی را به یک میز خاص تبدیل کنید. دراورها و صندلی‏ ها می ‏توانند به یک چیز کاملاً جدید تبدیل شوند.

چرا پول را صرف خرید مبلمان جدید می‏ کنید؛ در حالی که وسایل قدیمی خود را که قبلاً برای آن ها هزینه کرده اید را دور می ‏ریزید؟ اگر چه هدیه گرفتن خیلی خوب است، اما این فکر و تلاشی که برای آن کرده ‏اید به آن ارزش می ‏دهد. امسال سعی کنید مبلمان با ارزش قدیمی را بیرون نروید که چیز بی‏ ارزشی خرید کنید. یک هدیه از روی قلب خود بسازید همان‏طور که در بچگی انجام می‏ دادید.

نوشته شده توسط مبل مهر

طراحی مجدد مبلمانرشد کودک با مبلمان

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران