تعمیرات مبل مهر

پنج وسیله مورد نیاز برای یک اتاق بازی بی عیب و نقص

اهمیت اتاق بازی کودک کمتر از اتاق بزرگترها نیست. چرا که هرکس فضای خود را برای راحت بودن و آرامش داشتن نیاز دارد. داشتن اتاق بازی کاربردی برای پدر و مادر هم کمک بزرگی است چون کودک را از میان دست و پا جمع کرده و باقی خانه را تر و تمیز نگه می دارد.

برای کودکانتان اتاقی خوب فراهم کنید تا با اسباب بازی هایشان در آن بازی کنند. اهمیت اتاق بازی کودک کمتر از اتاق بزرگترها نیست. چرا که هرکس فضای خود را برای راحت بودن و آرامش داشتن نیاز دارد. داشتن اتاق بازی کاربردی برای پدر و مادر هم کمک بزرگی است چون کودک را از میان دست و پا جمع کرده و باقی خانه را تر و تمیز نگه می دارد. چاره ی کار این است که اتاقی برای کودک درست کنید که عاشق بازی کردن در آن باشد و نخواهد هرگز آن را ترک کند!

این 5 وسیله برای درست کردن یک اتاق بازی بی عیب و نقص برای فرزندانتان ضروری هستند:

میز

میز مهم ترین وسیله در هر اتاق بازی است. بچه ها عاشق پازل درست کردن، نقاشی کردن، رنگ آمیزی و فعالیت های دیگری هستند که روی یک میز سفت و مسطح بهتر می توان انجام داد. اگر چنین محیطی را برای انجام کارهایشان فراهم نکنید، نهایتاً می بینید که با اسباب بازی ها و وسایلشان میز آشپزخانه را اشغال کرده اند و کثیف کاری هایشان را باید پاک کنید. صندلی های راحتی برای بچه ها تهیه کنید که دور میز بنشینند تا دور خودشان پیچ نخورند و بخواهند اتاق را ترک کنند. برای مبلمان و صندلی ها دسته جمعی تصمیم بگیرید تا فرزندانتان حس کنند اتاق متعلق به آن هاست. رنگ های روشن یا طراحی های شجاعانه راهی مناسب برای دوستانه تر کردن اتاق هستند. فراموش نکنید که مبلمانی بگیرید که رویه پارچه ای داشته باشند تا لازم نباشد دنبالشان بدوید تا کثیف کاری هایشان را پاک کنید و بچه ها بتوانند به راحتی بازی کنند.

قفسه دیواری

اتاق بازی را باید تمیز و مرتب نگه دارید تا بچه ها روی زمین جا داشته باشند. اما بچه ها تمیز نیستند پس تا جایی که می توانید به آن ها کمک کنید! یک قفسه ی دیواری سفارشی بهترین راه حل است. کلی قفسه و کشو بسازید تا فرزندانتان جای کافی برای انبار کردن اشیای عزیزشان داشته باشند. برای هر نوع اسباب بازی کشویی متفاوت در نظر بگیرید (لوازم نقاشی، لگو، کتاب های داستان و غیره) تا همه چیز مرتب و سازماندهی شده بماند. به فرزندانتان بگویید برای هر دسته، نقاشی ای بکشند و آن را با نوارچسب به کشوی مربوطه بچسبانید تا آنها هم وسایلشان را سر جای خود بگذارند. یادتان باشد که فضای کافی در پایین برایشان فراهم کنید تا دست خودشان به وسایل برسد!

زمین راحت

بچه ها دوست دارند روی زمین غلت بخورند و خانه بسازند اما اگر قرار باشد روی سرامیک سرد یا چوب سخت بنشینند خوشحال نمی شوند. برای فرزندانتان فرش پهن کنید تا جایی راحت برای بازی کردن داشته باشند. حواستان باشد که از آن در مقابل لکه ها محافظت کنید یا میز را در قسمتی از اتاق قرار دهید که فرش نشده باشد تا لکه های رنگ و غذا اتاق را خراب نکنند.

مبل راحتی یا صندلی

چه در اتاق بازی تلویزیون داشته باشید چه نداشته باشید، فرزندانتان جایی برای لم دادن و استراحت کردن نیاز دارند. مبل برای نشستن راحت برایشان فراهم کنید تا ساعت ها با یک کتاب در آن وقت بگذرانند. چنین جایی برای پدر و مادر هم مهم است، مثلاً وقتی که می خواهند فعالیتی را در اتاق بازی نظارت کنند و مبلمانی برای نشستن می خواهند. ایده ی خوبی است که مبلی کوسن دار انتخاب کنید تا بچه ها بتوانند با آن برای خودشان خانه درست کنند و به مبل شما کاری نداشته باشند!

نور مناسب

برای بازی کردن درست (مخصوصاً در روزهای سرد بارانی که بازی کردن بیرون از خانه ممکن نیست) اتاقی با نور کافی ضروری است و گاهی اوقات نور طبیعی کافی نیست. مطمئن شوید که لوازم روشنایی کافی تهیه کرده اید تا در هر ساعتی کل اتاق روشن باشد. استفاده از لامپ های آویزان بهتر است تا اگر بچه ها کمی شلنگ و تخته انداختند و شلوغ شدند، وسایل روشنایی را نشکنند.

نوشته شده توسط مبل مهر

صرفه جویی در هزینه ها: دکوراسیون خانه با کمترین هزینهبازگشت به آینده مبلمان

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران