تعمیرات مبل مهر

معرفی چوب توسکا

توسکا چوبي سبک ، نرم، راست تار، خوشکار، زير بافت و قابل تورق مي باشد که در تختۀ چند لايي مخصوصا لايه هاي وسطي ، جعبه سازي، مدل سازي ، اسکلت مبلمان کاربرد دارد.

چوب توسکا

توسکا چوبي سبک ، نرم، راست تار، خوشکار، زير بافت و قابل تورق مي باشد که در تختۀ چند لايي مخصوصا لايه هاي وسطي ، جعبه سازي، مدل سازي ، اسکلت مبلمان کاربرد دارد . دو گونه توسکاي قشلاقي و ييلاقي به نام هاي علمي Subcordate Alnus و Glutionose Alnuse در ايران وجود دارد . نام هاي محلي توسکا، تسکا و توسه است . چوب درون نامشخص ، رنگ کرم مايل به قرمز ، دواير ساليانه پهن با حدود نسبتا مشخص و موجدار در مقطع عرضي و پره چوبي آجري شکل قرمز رنگ در مقطع شعاعي و دوک هاي ظريف ( پره ها ) در مقطع مماسي از خصوصيات ظاهري چوب است .

چوب توسکا، چوبی نيمه سنگين تا سبک است که به دليل پرداخت و رنگ پذيري شکاف خوري  و ابزار خوري خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد ولي کم دوام بوده که البته در آب دوام قابل توجهي دارد . بيشترين ميزان فروش را در بازار چوب فروشان پس از راش را داراست که البته در حال حاضر مهمترين مورد مصرف آن طبق آمار موجود در کارخانجات تخته لايه سازي آن در برابر آب در ساختن بناهاي آبي نيز مصرف ميشود . قيمت چوب توسکا به صورت الواري در سال بوده است .

بهترین نوع چوب توسکا

اگرچه گونه‌های مختلفی از این درخت در اقصی نقاط جهان وجود دارد اما پرکاربردترین نوع آن، توسکا قرمز است.درخت توسکا، بعد از ۲۵ تا ۴۰ سال بالغ می‌شود و اگر سن درخت از ۷۰ سال بگذرد؛ کیفیت آن کاهش می‌یابد. قد متوسط یک درخت توسکا حدوده 30 متر است.

استفاده ار چوب توسکا در کفپوش

چون چوب توسکا به راحتی میخ، پیچ یا چسب می‌شود، کفپوش توسکا به راحتی اره و تولید می شود و گزینه ای بسیار مناسب برای تولید کفپوش استفاده میشود. چوب توسکا سمباده خور است و بدین خاطر، راحتتر رنگ میشود. چون توسکا، چوبی نسبتاً ارزاناست.

در طول پروسه خشک کردن، چوب قدری آب می‌رود ولی پس از خشک شدن از نظر ابعادی ثبات می‌یابد.

چوب ملچچوب افرا

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران