تعمیرات مبل مهر

مبلمان و محیط زیست

مردم متوجه این نیستند که حتی مبلمانشان اصلاً به دور انداختن احتیاج ندارد، زیرا بسیاری از قطعات آن می تواند رویه کوبی مجدد شود و یا تعمیر شود تا نفس تازه ای به جان نشیمن منزلتان بدهد.

آیا می دانستید دورانداختن صندلی یا مبلمان قدیمیتان می تواند تاثیر منفی بر محیط زیست داشته باشد؟ بسیاری از مردم به اینکه بر سر مبلمان انداخته شده در جلوی درب منزلشان چه اتفاقی می افتد فکر نمی کنند. مهم تر از همه، مردم متوجه این نیستند که حتی مبلمانشان اصلاً به دور انداختن احتیاج ندارد، زیرا بسیاری از قطعات آن می تواند رویه کوبی مجدد شود و یا تعمیر شود تا نفس تازه ای به جان نشیمن منزلتان بدهد.

فرستان قسمتی از مبلمان یا صندلی به محل دفن می تواند تاثیر منفی بسیار بر روی محیط زیست داشته باشد. این تاثیرات تقریباً به طور کامل می تواند اجتناب پذیر باشد، همانطور که بسیاری از قسمت های مبلمانتان را می توانید دور نریزید. بسیاری از موادی که در ساخت مبل و صندلی از آنها استفاده می شود، قابلیت انتشار مواد سمی گلخانه ای را تا محل دفن و پوسیدگی کامل در محل دفن زباله دارند. همچنین، در پروسه ی پوسیدگی نیز مواد سمی می توانند در خاک و آب نفوذ کنند.

یکی از بزگترین مسئله های محیط زیستی انتقال این مواد حجیم به محل دفن می باشد که مقادیر بسیار زیادی گاز گلخانه ای تولید می کنند. قبل از سال 1970 میلادی بیشتر محل های دفن محلی بودند، ولی امروزه بسیار از شهر های بزرگ زباله های خود را به جای دیگری می برند، حتی کلاً به استان دیگری حمل می کنند.

این را مد نظر قرار دهید، اگر شما مبلمان خود را به جای دور انداختن تعمیر و یا بازسازی کنید، شما انرژی مورد نیاز برای ساخت یک مبل جدید را ذخیره کرده اید. حتی تبدیل کردن تعمیر مبل به بازیافت مبل یک راه عالی برای ذخیره ی تولید مواد جدید و ساخت یک مبل تازه و مدرن می شود.

اگر به دورانداختن مبلمانتان فکر می کنید، به انتخاب های دیگر نیز فکر کنید. راه های موازی دیگر مثل بازسازی و یا تعمیر مبلمان، هم ایمن است و هم دوستار محیط زیست می باشد. منابع ساده و موثر بسیاری در درسترس شما قرار دارد تا مبل خود را نوسازی و تعمیر کنید به گونه ای که سال های بسیاری به طول عمر مبلمان خود بی افزایید. شما می توانید تاثیر مثبتی بر محیط زیست با دورنگهداشتن مبلمان خود از محل دفن زباله داشته باشید.

اگر برای یک تغییر دکوراسیون آماده می شوید، یا به تعویض مبلمانتان فکر می کنید؟ حتماً به بازسازی رویه مبلمانتان بر اثر پارکی رویه یا آسیب واده به مبل و یا بازسازی کامل و رویه کوبی مبل قدیمی خود فکر کنید. در بسیاری از موارد، سازه ی مبلمانتان سالم و بی عیب است. قطعاً از این که مبلمانتان در اتاق نشیمنتان مجدداً جلوه ی نو بودن خود را نشان دهد، شگفت زده خواهید شد.

راه های زیادی برای تعمیر و بازسازی مبلمانتان وجود دارد. شرکت های قوی در عرصه تعمیر مبلمان مانند مبل مهر، به گونه ای مبلمان قدیمیتان را با کار حرفه ای خود جدید می کنند که فکر می کنید مجدد طراحی شده است. این کار ها از قبیل تغییر در اندازه، شکل، رنگ، رویه و پارچه و ... می شود. گزینه ی دیگر برای جلوگیری از دورانداختن مبل، صندلی یا مبلمان، تعمیر آنها است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید طول عمر مبل به پایان رسیده است، لطفاً مطمئن شوید که با یک شرکت حرفه ای در زمینه ی تعمیر و بازسازی و رویه کوبی، مشورت کرده اید و تمام گزینه ها را بررسی کرده اید.

شما به سادگی می توانید گزینه های دیگر رای برای مبلمان قدیمی خود بررسی کرده و با این کار قبل از دورانداختن مبل خود، تاثیر بسیار خوبی بر محیط زیست داشته باشید. همچنین این کار مزیت دیگری را به همراه خود دارد، این کار می تواند هزینه ی بیشتر به منظور خرید مبل جدید را برای شما ذخیره کند.

نوشته شده توسط مبل مهر

نوسازی مبلمان با تعویض رویه و پارچهمبله کردن منزل: از مبلمان برای طراحی محیط زندگی خود استفاده کنید

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران