تعمیرات مبل مهر

تعمیر مبل یا اهدا به خیریه؟

به ما گفته شده است که خرید لوازم خانگی با برچسب انرژی مناسب موجب صرفه جویی پولی و انرژی می شود. با این حال، زمانی که مبل ها پاره می شوند یا خط و خش می گیرند یا زمانی که روی صندلی سیگار می افتد و جای آن می ماند، اولین واکنش ما این گونه است، "اُه- باید این مبل را به خیریه اهدا کنیم. کارش تمام است!"

چرا با رویه کوبی مبلمان، از هزینه های اضافه، هدر رفت پول و آسیب به محیط زیست جلوگیری نکنیم؟

به ما گفته شده است که خرید لوازم خانگی با برچسب انرژی مناسب موجب صرفه جویی پولی و انرژی می شود. با این حال، زمانی که مبل ها پاره می شوند یا خط و خش می گیرند یا زمانی که روی صندلی سیگار می افتد و جای آن می ماند، اولین واکنش ما این گونه است، "اُه- باید این مبل را به خیریه اهدا کنیم. کارش تمام است!" اگرچه ما به بازیافت همه چیز عادت داریم، اما ایده بازیافت وسایل چوبی به نحوی برای ما عجیب است. اگرچه این ایده عملی است.

این درست است که برخی از آسیب های شدید باعث می شود که مبل یا صندلی بلااستفاده و غیرقابل تعمیر شوند. اگر چارچوب ضعیف یا شکسته شده باشد، اگر چوبش را موریانه خورده باشد، یا اگر با آب دچار صدمه شده باشد، فقط مجبورید آن را دور بیاندازید. با این حال، خیلی از مردم به اشتباه اعتقاد دارند که موردهای جزئی تر مانند خراش، پارگی یا جای سیگار مورد بلا استفاده شدن مبل یا صندلی می شود.

آنها کلی پول خرج می کنند تا کارگران مبل های سنگین را از منزل خودشان بیرون ببرند، با این که این کار اصلا لازم نیست. خیلی از این موارد را می توان بطور جزئی تعمیر مبل را به راحتی انجام داد حتی پارگی و خراش بر روی پارچه مبلی مانند چرم و مخمل.

متخصصان وسایل چوبی می دانند که چطور به تعمیر مبل چرم  بپردازند، و همچنین می دانند که چطور مبلمان چرم قدیمی و از رنگ و رو رفته را نو کنند. این متخصصان، در زمینه نوسازی وسایل چوبی استاد هستند. آنها می توانند مبلی را با یک پارچه کاملا جدید، و یا چرم جدید بپوشانند، و پایه و دسته صندلی اضافه یا بردارند، پارچه کم و زیاد کنند، شکل وسیله را کلا تغییر و حتی رنگ کاری مبلمان را انجام دهند. بصورت خلاصه، شما می توانید به آنها بگویید که وسیله را چطور می خواهید و آنها مطابق میل شما آن را اصلاح می کنند. در واقع، شما طراح مبلمان خود می شوید.

اگر قرار است به خانه یا آپارتمان کوچکتری نقل مکان کنید، و مبل های قدیمی شما، مناسب خانه جدید نیست، یا به علت بزرگی آن از در ورودی رد نمی شود، باز هم لازم نیست بفکر دور انداختن مبلمان ها بیافتید. این متخصصان می توانند کاری کنند که یک مبل یا صندلی کوچک تر شود تا با شرایط جدید سازگار باشد. این متخصصان همچنین در زمینه جداسازی و سوار کردن مجدد وسایل چوبی کاربلد هستند. اگر مبل قدیمی شما، خیلی بزرگ است به نحوی که از در داخل جا نمی شود، آنها می توانند مبلمان را کاملا جدا کنند و مجددا در مکان جدید آن را سرهم کنند، این روش خصوصاً برای مبلمان عتیقه یا یادگاری، مفید است.

بازیافت وسایل چوبی قدیمی یا آسیب دیده، از نظر محیط زیستی نیز کاری پسندیده محسوب می شود. لطفا به قسمت مطالب مفید سایت مراجعه کرده و مقاله ی ما با عنوان "مبلمان و محیط زیست" را مطالعه کرده و از مزایای تعمیر مبل به جای دور ریختن آن مطلع شوید.

استفاده مجدد باعث عدم ایجاد زباله و ضایعات می شود. این عمل موجب صرفه جویی پولی نیز می شود: تعمیر حرفه ای مبل توسط شرکت های معتبر تعمیر مبلمان مانند کارگاه مبل مهر اغلب بسیار کمتر از خرید وسیله چوبی نو هزینه بردار است. و اگرچه فروشندگان وسایل چوبی منزل، گزینه های محدودی به شما پیشنهاد می دهند، شما می توانید پارچه مبل و طرح موردنظر خودتان را به متخصصان تعمیر مبل بدهید تا آنها مطابق میل شما عمل کنند. دیگر لازم نیست که به فکر این باشید که ممکن است همسایه تان مبلی مشابه به مبل شما داشته باشد، چرا که این تعمیر مبلمان چوبی، منحصراً برای شما خواهد بود! با بازیافت وسایل چوبی قدیمی تان، می توانید از نظر پولی و زمانی صرفه جویی کنید، و لازم نیست که آن را دور بیاندازید یا به کسی بدهید. دفعه بعدی که صندلی یا مبل شما لکه دار شد یا پاره شد، بفکر تماس گرفتن با یک متخصص وسایل چوبی منزل باشید.

نوشته شده توسط مبل مهر

حیوانات و مبلمان خوب5 پروژه برای بهبود خانه

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران