تعمیرات مبل مهر

بازسازی مبلمان چرمی

پس از این که متوجه مسئله شدید، شما از خود یک سوال چندین میلیونی پرسیده اید: آیا یک مبل چرمی می تواند بازسازی شود؟ پاسخ قطعا بله است، این کار از طریق یکی از دو روش می تواند صورت گیرد.

فرض کنید یکی از مهمانان یک لیوان آب آلبالو را بر روی صندلی چرمی بریزد، یا برادرزاده ی کوچک شما چهار دست و پا خود را به بالای یک مبل چرمی چند میلیونی کشانده، خودکاری بردارد و آن را از یک طرف به طرف دیگر بخراشد. پس از این که متوجه مسئله شدید، شما از خود یک سوال چندین میلیونی پرسیده اید: آیا یک مبل چرمی می تواند بازسازی شود؟ پاسخ قطعا بله است، این کار از طریق یکی از دو روش می تواند صورت گیرد.

اگر با یک پارگی یا خراش جزئی مواجه هستید شما می توانید یک بسته ی تعمیر چرم خریداری کنید و تلاش کنید خودتان آن را تعمیر کنید. و بسایت های متعددی هستند که به شما می گویند چگونه یک مبل یا صندلی چرمی را خودتان و به ارزانی تعمیر کنید. نتیجه ی این روش بسته به این است که شما چقدر خوب توانسته اید رنگ ها و کیفیت موادی که استفاده کرده اید را با هم هماهنگ کنید و چقدر مهارت نقاشی دارید. اگر موفق بودید می توانید پولتان را پس انداز کنید و نتیجه ی قابل قبول، اما نه در حد نو، با تعمیر مبل یا صندلی چرمی توسط خودتان بگیرید. از سوی دیگر، اگر رنگ ها را اشتباه انتخاب کنید، از رنگ بیش از حد یا کمتر از حد استفاده کنید، یا کلاً در مورد کارهای دستی خوب نباشید، نتیجه می تواند آسیب اولیه را حتی بدتر کند.

اگر با این حال، یک لکه ی بزرگ می بینید، سوراخ های عمیق یا خراش های گسترده، برخورد با تعمیر چرم به عنوان کاری که خودتان انجام دهید خیلی عاقلانه نیست. شما احتمالاً نمی خواهید خطر آسیب بیشتر زدن به یک قطعه ی چرمی گران یا یگانه را با تلاش برای اینکه خودتان تعمیرش کنید را داشته باشید. شما ممکن است تصمیم بگیرید که مبلمان چرمی خود را به یک سرویس تعمیر مبل چرمی بسپارید. این راه هزینه ی بیشتری نسبت به خرید یک بسته ی تعمیر آنلاین دارد، اما مزایای متعددی دارد. اینجا یک لیست نسبی از این مزایا داریم.

  1. بسیاری از حرفه ای های خدمات تعمیرات مبل، متخصص آسیب های چرم هستند. هر چه آسیب مبلمان شما پایدارتر باشد، محتمل تر است که آنها آن را قبلاً دیده باشند.
  2. حرفه ای ها می توانند نه تنها آسیبی که به مبلمان وارد شده را تعمیر کنند، بلکه آنها همچنین می توانند یک قطعه ی قدیمی یا کمرنگ شده را بازسازی کنند طوری که نو به نظر برسد.
  3. شما همچنین این انتخاب را دارید که در حالی که قطعه ی چرمی شما هنوز در مغازه برای تعمیر است، بخواهید آن را تغییر دکوراسیون دهند. فرض کنید از ظاهر قدیمی آن خسته شده اید، یا چرم آن رنگ و رو رفته است. می تواند بخواهید که آسیب تعمیر شود، مبل دوباره بازسازی شود یا روکش آن عوض و  مجدد رویه کوبی مبل انجام شود، پس مبل شما به صورت کاملاً نو و با یک جلوه ی تازه باز می گردد. این شامل یک طراحی دوباره ی کلی می شود، البته اگر بخواهید می توانید از تعمیرکاران حرفه ای مبل مهر بخواهید دسته های صندلی شما برداشته، عوض شوند یا اضافه شوند. می توانید نه تنها جنس آن را عوض کنید بلکه ظاهر کلی مبلمان قدیمی خود را تغییر دهید، به طوری که آن طراحی ایجاد شده توسط شما بشود، یکی از بهترین طراحی هایی که مورد پسند همگان است.
  4. شما در زمان خود صرفه جویی می کنید و از ناامیدی تلاش برای انجام یک تعمیرات مبل پیچیده توسط خودتان جلوگیری می کنید. این یک مزیت مهم است زمانی که برنامه ی کاری شلوغی دارید.
  5. تعمیر کردن یک قطعه ی چرمی معمولاً بسیار ارزان تر از جایگزین کردن یک قطعه ی آسیب دیده است. یک مبل چرم معمولی، به خصوص می تواند میلیون ها تومان قیمت داشته باشد. تعمیرات حرفه ای مبلمان هزینه ی به مراتب کمتری دارد.

مبلمان چرمی می توانند کاملاً بازسازی شوند تا اتاق شما را نو نشان دهند؛ اما سریع ترین راه برای برگرداندن آسیب به چرم، بردن مبلمان آسیب دیده پیش یک حرفه ای تعمیرات مبل و مبلمان است.

نوشته شده توسط مبل مهر

طراحی مبلمان ویلایافتن الهام برای دکوراسیون خانه

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران