تعمیرات مبل مهر

اثاثیه‌ی تعمیر یافته، از زباله تا خزانه

مهم نیست که از این صندلی چقدر ابر بیرون آمده باشد، یا اینکه چقدر میز خط و خش داشته باشد،شما می‌دانید که پس از تعمیر مبلمان و یا تغییر رنگ مبل بسیار زیبا خواهد شد. شما دیدی دارید که می‌دانید به چه تبدیل خواهد شد.

اگر تاکنون یک تازه‌ وارد در دانشگاه بوده باشید، اگر در مغازه‌های تخفیف‌دار به دنبال خرید بوده باشید، و یا اگر روزنامه‌ی آخر هفته را برای پیدا کردن مورد‌های فروش املاک بوده باشید، پس هیجانی که اثاثیه‌ی تعمیر شده دارند را می‌دانید. این هیجان با هیجان شکار برابر است. شکار گنج که اغلب باعث پیدا شدن قطعات تک، دست‌ساز، تازه و پیچیده که هرچز نمی‌توانید در یک خرده فروش آن‌ها را پیدا کنید. اینکه یک صندلی را از کنار پیاده‌ رو به ماشین‌تان بار زده باشید، یا یک میز قدیمی را زیر انبوهی از جعبه‌ها در یک انبار دیده‌اید، و یا اینکه یک مبل بسیار قدیمی را در یک ملک می‌بینید، این احساس بسیار هیجان‌انگیز است.

مهم نیست که از این صندلی چقدر ابر بیرون آمده باشد، یا اینکه چقدر میز خط و خش داشته باشد، یا اینکه چقدر این مبل مورد حمله‌ی بید و حشرات قرار گرفته باشد، شما می‌دانید که پس از تعمیر مبلمان و یا تغییر رنگ مبل بسیار زیبا خواهد شد. شما دیدی دارید که می‌دانید به چه تبدیل خواهد شد. ممکن است بخواهید طراحیِ آن را به چیزی کاملاً جدید تغییر دهید، نه تنها تغییر پارچه میلی و رویه کوبی جدید برای آن، بلکه همچنین دسته‌های صندلی، و یا سایز و شکل آن.
همچنین حس خوبی از بازیافت این اثاثیه خواهید داشت زیرا تعمیر مبل بسیار سبز و دوستدار محیط زیست است. تعمیر یک روش خلاقانه‌ی بازیافت است. هر قطعه‌ای از اثاثیه که دوباره تعمیر می‌شود، یعنی زباله‌ی کمتری باید دفع شود. اگر قطعه‌ی اصلیِ شما یک قطعه‌ی آنتیک بود، همچنین این رضایت را خواهید داشت می‌دانید این بازیابی نوعی حفظ ارزش خواهد بود و قطعات تاریخ را زنده نگه می‌دارید.

اما بعد از آن مرحله‌ی دلسرد کننده می‌رسد: شما باید آن را تعمیر می‌کردید. باید بازیافت این اثاثیه را یاد می‌گرفتید. پس ابر و مواد پر کننده خریده، پارچه‌ی مبلی و برای رویه کوبی مبلمان، یک میخکوب خریده‌اید، و ویدئوهایی در مورد تعمیر مبل در اینترنت مشاهده کرده و سعی کرده‌اید که تصاویر مبل مورد نظر را برای تعمیر در ذهن خود مرور کنید. برخی اوقات نتیجه به چیزی که در ذهن‌تان داشته‌اید نزدیک می‌شود، برخی اوقات هم از حد مطلوب بسیار پایین‌تر است. به این نتیجه دست پیدا کردید که تعمیر می‌تواند یک چالش باشد، به ویژه اگر این قطعه یک قطعه‌ی ارزشمند باشد، و یا اینکه بخواهید ظاهر اصلیِ آن را تغییر دهید. به صورت خلاصه، برای انجام این کار یک حرفه‌ای نبودید!

اما چیزی که ممکن است در آن زمان ندانید این باشد که یک کارگاه تعمیر مبل حرفه ای و تعمیرکار حرفه ای مبلمان می‌تواند یک قطعه‌ای که از بیرون پیدا کرده‌اید را تقریباً به هر چیزی که شما می‌خواهید تبدیل کند. حرفه‌ای‌ها می‌توانند رویه کوبی مجدد کنند و ظاهر مبلمان را تغییر دهند، برای آسیب‌ها به تعمیر مبل بپردازد، دسته‌ها را اضافه و یا حذف کنند، اثاث را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنند، و با هر پارچه مبل که می‌خواهید آن را روکش کنند، و حتی رنگ مبل را تغییر دهند، حتی در قطعاتی که تعمیر آن‌ها دشوار است، برای مثال چرم. و هزینه‌ی آن هم بسیار کم‌تر از آن چیزی خواهد بود که برای خرید اثاثیه از یک خرده‌ فروش پرداخت خواهید کرد. پس در نهایت یک قطعه‌ی سفارشی که به نظر نو می‌آید خواهید داشت که دقیقاً بر اساس مشخصات ارائه‌ شده‌ی شما ساخته شده و قیمت آن نیز کسری از هزینه‌ی خرید یک قطعه‌ی نو خواهد بود.

دفعه‌ی بعد که به دنبال تعمیر اثاثیه هستید، مراجعه به یک مکان حرفه‌ای بازیابیِ و تعمیر مبل و اثاث را مانند کارگاه تعمیر مبل مهر در تهران واقع هست را در نظر بگیرید. قطعات بازیافت شده یک دگرگونی خواهند بود، و یک دلیل دیگر برای گنجیابی در اختیار شما قرار می‌دهند.

نوشته شده توسط مبل مهر

اهمیت صندلی راک (گهواره ای)اسباب‌کشی به اولین آپارتمان‌

مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل در تهران